Castigatorii Festivalului HermannstadtFest – editia a IV-a

Castigatorii Festivalului HermannstadtFest – editia a IV-a

Trofeu muzica Clasica – Stefanescu Mihai Daniel –Bucuresti
TRofeu Muzica Clasica- International- Bata Ion –R. Moldova
Trofeu Muzica Populara- Suciu Romina – Oradea
Trofeu Muzica Usoara- Buta Teodora Eveline- Sibiu
Trofeu Popularitate – Dimitrova Blagovesta – Bulgaria

Muzica Clasica
clasele 0-4
Premiul 1  Gramescu Catalin – Drobeta Turnu Severin
Premiul 2   Ghisoiu Diana Stefania -Sibiu
                 Roman Stefan- Sibiu
Premiul 3    Ghile Alice Olivia - Zalau
Mentiune     Andronache Anne Marie- Galati

Clasele 5-12
Premiul 1 Neacsu Victor – Drobeta Turnu Severin
                 Oancea Vasile – Rep. Moldova
Premiul 2 Butilca Lucian-Sibiu
Premiul 3 Bata Stelian – Rep. Moldova

Muzica Populara
Muzica Instrumentala
Premiul 1 Bata Ion- Rep. Moldova
Premiul 2 Oancea Vasile- Rep. Moldova
                 Bata Stelian – Rep. Moldova
Premiul 3 Daj Bogdan- Petrosani
Mentiune Tugulea Monica- Vulcan
                 Balaj Ionut - Petrosani

Categ  5-9
Premiul 1 Sima Tudor- Petrosani
Premiul 2 Bogdan Antonia – Arpasul de Jos
Premiul 3Dumitrache Razvan Gabriel - Valcea
Mentiune  Cerpac Aura Elena – Arpasul de Jos

 Categ 10-11
Premiul 1 Ghile Alice Olivia - Zalau
Premiul 2 Popovici Anne Marie-Oradea
Premiul 3 Merca Tudor – Cluj Napoca
Mentiune Vlad Ariana – Sibiu
                 Tugulea Monica- Vulcan

Categ 12-14
Premiul 1 Rusu Natalia -Sibiu
Premiul 2 Tent Paula Giulia – Oradea
                 Duca Paul - Sibiu
Premiul 3 Prisecaru Ramona - Petrosani
Mentiune  Dragomir Diana - Sibiu

Categ. 15-20
Premiul 1 Falamas Gheorghe-Sibiu
Premiul 2 Ristea Larisa Laura-
Premiul 3 Balaj Ionut - Petrosani
Mentiune  Mojoatca Ana Maria- Petrosani

Portret de artist Mihai Alexandru
Premiul de Excelenta Mihai Alexandru- Laslau Lorina Georgiana- Bacau
Premiul 1 Adalia Ani- Cluj Napoca
Premiul 2 Manolache Nina - Bacau
Premiul 3 Brad Ioana –Sibiu
                 Boar Bianca – Cluj Napoca
                 Marinescu Ana Bianca - Bucuresti
Mentiune  Radu Maria- Sibiu


Remember Marcel Dragomir
Premiul de Excelenta Marcel Dragomir- Laslau Lorina Georgiana- Bacau
Premiul 1 Raduc Oana Justiniana – Iasi
                 Dumitrean Catalina - Sibiu
Premiul 2 Solomie Maria Anastasia _ Arad
                 Cimbala Andreea- Balan
Premiul 3 Maftei Nicoleta -Balan
Mentiune  Sima Tudor- Petrosani











Muzica Usoara
Categ 5-8 ani
Premiul 1 Marinescu Ana Bianca - Bucuresti
Premiul 2 Bratosin Mihai- Focsani
                 Hristova Aya- Bulgaria
Premiul 3 Istudor Ana – Focsani
                 Nedelceva Kalinia- Bulgaria
                 Pohrib George- Brasov
                 Radu Maria
Mentiune Timoc Ariana –Cluj Napoca
                 Solomie Maria Anastasia – Arad
          
Categ 9-11 ani

Premiul 1 Ghile Alice Olivia - Zalau
Premiul 2 Cazarinov Maria –Rep. Moldova
                Dobra Anisia Nicoleta- Belgia
                Pintilie Daria – Piatra Neamt
Premiul 3 Nedelcu Bianca- Sibiu
                 Tugulea Monica- Vulcan
Mentiune   Comsa Ruxandra- Brasov
                   Vieru Alicia- Brasov

Categ 12-14 ani

Premiul 1 Laslau Lorina Georgiana- Bacau
Premiul 2 Neacsu Victor- Drobeta Turnu Severin
                 Raduc Oana Justiniana- Iasi
Premiul 3 Luchian Nicola - Iasi
Mentiune Kovacs Mara – Cluj Napoca
                 Suciu Sarah- Cluj Napoca

Categ 15-20 ani

Premiul 1 Cernat Madalina - Bucuresti
Premiul 2 Dobrota Andreea- Sibiu
Premiul 3 Danil Ionut – Buzau
                 Evgeniev Velikov Martin- Bulgaria
                 Popa Eugen Dan – Pitesti
                 Szomboti Norbert- Ungaria
Mentiune Mihet Olivia- Bucuresti

PREMIILE INVINGATORII
Stefanescu Mihai Daniel, Ghile Sofia, Cimbala Andreea, Falamas Gheorghe,Ruja Gabriel

PREMIILE OPTIMISTILOR

Premiile Optimistii acordate pentru copii proveniti din centre de plasament: Cimpoieriu Daniel,Otvos Teodora,Zamacau Elena, Otvos Maria ,Moldovan Constantina si Cornea Alina